Andanos Residence

Bodrum - Muğla

Fiyat için arayınız
  • Oda: 1,2,3
  • Salon: 1

Areon Andanos Residence projesi  Bodrum, Milas havaalanına  17 km, Bodruma 23.5 km mesafede Bargilya yöresindedir.  Bargilya, Güvercinlik ve Boğaziçi köyleri arasında yer alan bölgenin adıdır. Antik  çağlardan beri bir çok uygarlığa ev sahipliği  yapan Bargilya’nın eski kent kalıntıları bölgede geniş bir alana yayılmıştır. Bogaziçi köyünün eski adı da olan Bargilya bir efsaneye dayanmaktadır. Kahraman Bellerofu’nun kanatlı atı Pegasus’un  çiftesi  ile sahibinin en yakın arkadaşı Barglos’u öldürmüş Bellerofo sevgili arkadaşının öldüğü bu yere onun adını vermiştir. Antik çağlarda yörede yaşamış bulunan Karia’ların da bölgede kurduğu kentin adı ise ANDANOS’tur.

 

Varvil koyunda yer alan Boğaziçi aynı zamanda bir kuş cennetidir. Bu sulak alanın gözdesi ise Flamingolardır. Flamingo kuşlarının göç ve üreme bölgesi olan çevre koruma altındadır. Etrafı zeytinliklerle çevrili masmavi güzel bir koy olan köyde balıkçılık, balık lokantaları revaçtadır. Ünlü Türk seyyahı Evliya Çelebi 17.yüzyılda Milas’ın Boğaziçi köyüne gelmiş ve eserinde bölgeyi  beğeni ve hayranlıkla anlatmıştır. Ayrıca yüzyıllar önce “tuzla” olarak kullanılan bu bölgede üretilen tuzun lezzetinden ve Fransa’ya ihraç edilmesinden özellikle bahsetmiştir.

 

Kuş cennetine komşu, bölgenin tek golf tesisi de burada yer almaktadır. Özel çim alana ve gölete sahip golf tesisi 18 delikli iki parkura sahiptir. Yurt dışından ve yurt içinden  bir çok golf meraklı sının  büyük ilgi gösterdiği tesis ve ayrıca çevrede açılmaya başlanan alışveriş merkezleri  bölgeyi çekici kılmaktadır.

 

Bodrum’a doğru ilk yerleşim bölgesi olan ve Bodrum’a merhaba denilen yer olan Güvercinlik, çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili masmavi bir koyun kıyısında şirin bir yerleşim alanıdır. Güvercinlik’in hemen karşısında yer alan Salih adası antik çağlarda Karyanda kentiyle Karyanda’lılara ev sahipliği yapmıştır.

 

Areon Yapı antik çağlardan beri bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Bargilya’da başladığı Areon Andanos  projesine bölgede kurulan ilk kentin adını vermiş ve antik çağlarda paralarda dahi bulunan kanatlı at Pegasusu’da projenin logosuna koymuştur.

 

Areon Andanos Residence projesi  57.000 m2 arazi üzerinde yer alacaktır. Projenin 38.000 m2’si yeşil alan ve rekreasyon alanlarına ayrılmıştır. Dubleks, 1+1, 3+1 ve stüdyo dairelerden meydana gelen proje zengin rekreasyon alanlarına ve sosyal alanlara sahiptir. Akdeniz mimarisinin modern yorumuna sahip evler geniş pencereleriyle bol güneş alırken geniş balkon ve bahçeleriyle de hayatı  Ege’de yaşatacaktır.

İletişim

Güvercinlik ve Boğaziçi Köyleri arasında, Bargilya bölgesinde…

Telefon: 0216 550 00 65

Telefon 2: 0252 374 60 25

Faks: 0216 338 00 06

www.areongyg.com

bilgi@areongyg.com

Bodrum - Muğla
Andanos Residence